אירועי מחאה מרכזיים של האקדמיה

29 במאי 2023 | לאן רוצה פורום קהלת לקחת אותנו?

מפגש בנושא: אז לאן רוצה פורום קהלת לקחת אותנו?

👈 מחר – יום שני ה-29 למאי, בשעה 20:00 (עד השעה 21:30), ננסה לעמוד על מטרותיו של פורום קהלת, להבין מאין בא ומהי תוכניתו למדינת ישראל.

בחודשים האחרונים כמעט כל אחד במדינה שמע על פורום קהלת, מכון מחקר המחזיק בדעות ליברטיניות המשפיע על החקיקה בכנסת ישראל בשנים האחרונות. חוקי המהפכה המשטרית העלו את מכון המחקר הזה לתודעת הציבור.

במפגש ידברו:
נתנאל שלומוביץ, עיתון ״הארץ״
פרופסור זהר שגב, החוג לתולדות ישראל, אוניברסיטת חיפה
פרופסור יוסי דהאן, המרכז האקדמי למשפט ולעסקים.
נעה באסל, דוקטורנטית לבלשנות באוניברסיטה העברית

את המפגש תנחה ד"ר רות שרץ-שובל, מכון ויצמן.

קישור להקלטת המפגש

 

23 מאי 2023 | אירוע מחאה, ליד בניין הכנסת, ירושלים

אירוע של ארגוני המחאה.

בשם האקדמיה – טקסט נאום פרופ לילך עמירב 23.5.23

21 מאי 2023 | אסיפת חירום!!! תקציב המדינה והשלכות על החינוך וההשכלה הגבוהה

מטה המאבק של האקדמיה בלי דמוקרטיה אין אקדמיה : אסיפת חירום!!! תקציב המדינה והשלכות על החינוך וההשכלה הגבוהה

התרגלנו כבר לסחר הסוסים של חוק ההסדרים והכספים הקואליציוניים. אבל הפעם הגזימו בגדול. הפעם זה במימדים תנ״כיים עבור מערכת החינוך בכלל ועבור מערכת ההשכלה הגבוהה בפרט. 🇮🇱🎓📚

ביום ראשון 21.5 ב 20:00 התקיימה אסיפת חירום בזום בהשתתפות פרופ׳ ברק מדינה (ההשכלה הגבוהה וההפיכה המשטרית), פרופ׳ דן בן-דוד (אתגרי מערכת החינוך), וד״ר מיכל טביביאן מזרחי (התקציב והפגיעה בחינוך הציבורי).  מנחה: ד"ר יעל ברדה.

כל אזרח.ית אחראי.ת, כל אשת חינוך ואקדמיה חייב.ת להבין לאן תקציב הבלהות מוביל ולפעול נגדו. נלחם בו ביחד. הפעם זה עלינו ועל ילדינו.

המפגש שודר בשידור חי בעמוד הפייסבוק של ״בלי דמוקרטיה אין אקדמיה״ בקישור זה

הקלטות הדוברים.ות:

4 מאי 2023 | האקדמיה יוצאת לצעדות ומחאות יום השוויון

האקדמיה יוצאת לצעדות ומחאות יום השוויון

8:30: אונ׳ תל אביב והמכללה האקדמית תל אביב יפו, בשיתוף עם מחאת הסגל והסטודנטים.ות של אוניברסיטת תל אביב ושכונות צפון מערב העיר בצעדה מכיכר אנטין לצומת רוקח נמיר.

8:30 – מחאת הסגל והסטודנטיות.ים של האוניברסיטה העברית בשיתוף עם ארגוני המחאה בירושלים, בהפגנת השוויון הגדולה מול בית הנשיא

10:30 אוניברסיטת בר אילן, צעדה לגשר בר אילן ומחאה על הגשר

11:00: אוניברסיטת בן גוריון בשיתוף עם מחאות הנגב. יציאה משער עליה (מול סורוקה), צועדים למשכן לאמניות הבמה, למיצג מחאה בשעה 12:00

12:00: האוניברסיטה הפתוחה, יחד עם ההייטק ותושבי רעננה, צומת התדהר/ויצמן.

13:00: רייכמן, שער מזרחי, מחאת יום השויון

16:00 – אוניברסיטת חיפה, הטכניון, ומכללת אורנים, בשיתוף עם מקצועות הבריאות. התכנסות בבית חולים כרמל, רחבת הכניסה העליונה, צועדים לעצרת השיוויון ב-17:00 הרחבת האודיטוריום במרכז הכרמל

17:00 רחובות: הפקולטה לחקלאות ומכון וויצמן, בשיתוף עם מחאות ההייטק, הסטודנטים, בריאות הנפש והנשים (יציאה ב- 17:00 מפארק המדע, 17:10 – הפקולטה לחקלאות, 17:20 – מכון ויצמן, 18:15 – התכנסות בבית המשפט)

 

تنظم الأكاديمية مسيرات واحتجاجات في يوم المساواة

8:30: جامعة تل أبيب وكلية تل أبيب يافا الأكاديمية ، بالتعاون مع أعضاء الهيئة التدريسية وطلاب وطالبات جامعة تل أبيب والأحياء الشمالية الغربية للمدينة ، في مسيرة من ميدان أنتين إلى مفترق روكح نمير.

8:30 – وقفة احتجاجية لأعضاء الهيئة التدريسية وطلبة الجامعة العبرية بالتعاون مع منظمات الاحتجاج في القدس ، في مظاهرة كبيرة للمساواة أمام منزل رئيس الدولة.

10:30 مسيرة جامعة بار إيلان إلى جسر بار إيلان والاحتجاج على الجسر

11:00: جامعة بن غوريون بالتعاون مع احتجاجات النقب. الخروج من بوابة عالية (أمام سوروكا) ، مشيًا إلى مسرح الفنون ، لأداء احتجاجي الساعة 12:00

12:00: الجامعة المفتوحة مع مهندسي التكنولوجيا العالية وسكان رعنانا ، مفترق هاتدهار / وايزمان.

13:00: جامعة رايخمان، البوابة الشرقية ، احتجاج يوم المساواة

16:00 – جامعة حيفا ، التخنيون ، وكلية أورانيم بالتعاون مع المهن الصحية. التجمع سيكون في مستشفى الكرمل ، المدخل العلوي ، السير إلى مسيرة المساواة في الساعة 5:00 مساءً. الى ساحة الاوديتوريوم في مركز الكرمل

17:00 رحوفوت: كلية الزراعة ومعهد وايزمان ، بالتعاون مع احتجاجات مهندسي التكنولوجيا العالية والطلاب والصحة النفسية والاحتجاجات النسائية (المغادرة الساعة 17:00 من حديقة العلوم ، 17:10 – كلية الزراعة ، 17:20 معهد وايزمان 18:15 – التجمع في المحكمة)

لا توجد أكاديمية بدون ديمقراطية للحصول على تحديثات من مقر نضال الأكاديمية

29 אפריל 2023 | אנשי ונשות אקדמיה במוקדי המחאה ברחבי הארץ

יוזמת מטה המאבק של האקדמיה: במוצאי שבת 29.4.23 , ח׳ באייר תשפ״ג, יצאו לרחובות אקדמאים ואקדמאיות, מכל תחומי הדעת ונאמו בהפגנות בכל רחבי הארץ מאילת ועד קריית שמונה כנגד "הרפורמה" המשפטית. התגייסות נרחבת שכזו אינה מובנת מאליה, משום שהדיון האקדמי מבוסס על חשיבה ביקורתית ומתאפיין במחלוקות נוקבות. והנה, התגבש קונצנזוס נרחב לארכה ולרוחבה של האקדמיה כי בליץ החקיקה של הקואליציה הנוכחית עלול להיות הרסני לאקדמיה ולחברה כולה.

זהו קישור לחוברת אינטראקטיבית הכוללת את הטקסטים של כל הנאומים, תמונות ועוד. ליד כל נאום יש קוד QR אותו ניתן לסרוק או ללחוץ עליו כדי להגיע לפוסט ולוידאו של הנאום. לחיצה על אחד האייקונים בתוכן העניינים תוביל לנאום המתאים, וניתן לחזור אליו מכל דף על ידי לחיצה על הבית הקטן שמסביב למספר העמוד.

הודעת מטה מאבק האקדמיה: פוליטיזציית מערכת המשפט תערער את הדמוקרטיה הליברלית בישראל. ערכי הדמוקרטיה, חופש ביטוי, שוויון ומחוייבות בלתי מתפשרת לאמת, הכרחיים לתרומת האקדמיה לחברה חסונה ומשגשגת.

התנהלות הקואליציה מצביעה על היעדר תום לב בעת תהליך ה"הידברות״ והחשש מפני הפיכה שלטונית נותר מוחשי.

לכן, במוצאי שבת, ה-29.4, ערב פתיחת מושב הקיץ, יתייצבו בכירי האקדמיה הישראלית בכל מוקדי ההפגנות המרכזיות, מקריית שמונה ועד אילת. זוכי פרס נובל, פרס ישראל ואמת, נשיאים ורקטורים של אוניברסיטאות ומכללות בעבר ובהווה, ואנשי אקדמיה ממגוון תחומי דעת יישאו דברים נגד ההפיכה המשטרית ובעד ישראל דמוקרטית וליברלית.

כי בלי דמוקרטיה אין אקדמיה❗️

קישור לכתבה: אלה בכירי האקדמיה שינאמו בהפגנות בשבת: "החשש מהפיכה עדיין מוחשי" | נינה פוקס, YNET, 27.4.23

23 מרץ 2023 | יום השיתוק הלאומי וצעדת ההתנגדות, תל אביב

בלי דמוקרטיה אין אקדמיה | יום השיתוק, 23.3.23
דבריה של פרופ' חגית מסר-ירון יו"ר "בשער" בעצרת המחאה.

טקסט הנאוםפרופ חגית מסר ירון_נאום יום השיתוק בתל אביב 23.3.23

אנו עושים מאמצים לרכז כאן את כל המידע על מחאת האקדמיה והמאבק שלה לשמירת ישראל דמוקרטית וליברלית. אם ידוע לכם על אתרים  נוספים שחסרים ברשימה זו אנא עדכנו אותנו במייל ונוסיף אותם  bashaar@bashaar.org.il