ממשק אקדמיה-תעסוקה: אתגרי ההווה והעתיד ואיך להתמודד איתם

יוזמה של "בשער" – קהילה אקדמית למען החברה בישראל
 שותפה אסטרטגית: התאחדות התעשיינים

למכתב נשיא המדינה התומך ביוזמה

לארוע התנעת היוזמה אצל נשיא המדינה

חברות וחברי ועדת ההיגוי (סדר א-ב):

 

שם

תפקיד

ביו קצר

 

1

ד"ר אלי אברמוב 

ד"ר אלי אברמוב – בעלים ומנכ"ל של חברת ייעוץ פרטית, יועץ וחבר בדירקטוריון של מספר חברות מובילות, משמש כיו"ר פורום החדשנות של התאחדות התעשיינים וכיו"ר הוועד המנהל של המללה להנדסה SCE.

ד"ר אלי אברמוב שרת ב-25 שנים האחרונות במגוון תפקידי ניהול בכירים הן בסקטור הציבורי והן במגזר העסקי. כיום משמש כיועץ וחבר בדירקטוריונים של מספר חברות מובילות ביניהן קבוצת חיפה, חברת אינטר פלוס ועוד. בעבר שימש כסמנכ"ל בכיר לתפעול גלובלי בחברת אדמה פתרונות לחקלאות, כמנכ"ל קבוצת ברן, ובשורת תפקידי ניהול בכירים בקריה למחקר גרעיני נגב (קמ"ג) וביניהם סמנכ"ל הנדסה, סמנכ"ל תפעול ומשנה למנכ"ל. כמו כן מונה ד"ר אברמוב כפרופ' חבר נלווה במחלקה להנדסת חומרים באוניברסיטת בן גוריון, שם לימד ושימש כמנחה לסטודנטים לתארים מתקדמים.

במהלך 10 השנים האחרונות מילא ד"ר אברמוב מספר תפקידים בכירים בהתאחדות התעשיינים בישראל וכיום משמש כיו"ר פורום החדשנות של התעשייה בישראל. אלי גם פעיל במספר עמותות למען הקהילה, בין השאר מכהן כיו"ר הועד המנהל של המכללה להנדסה SCE. ד"ר אברמוב קיבל באוניברסיטת בן גוריון את הכשרתו כמהנדס מכונות ומהנדס גרעין ובהמשך את הדוקטורט בהצטיינות יתירה.

2

ד"ר ורד אריאל נהרי 

מנכ"לית בשער"

לשעבר מנהלת שיווק ויועצת למנכ"ל ב-ISERD – המנהלת הישראלית לתוכנית המחקר האירופית ברשות החדשנות (לשעבר לשכת המדען הראשי). מעל 20 שנות ניסיון באסטרטגיה, שיווק ושיתופי פעולה בינלאומיים, ייצוג ישראל בפרויקטי שיתוף פעולה אירופיים; עבודה עם חוקרים, כולל הכנה להגשות ולראיונות ERC, סטארט-אפים, תעשיות, ארגונים ממשלתיים והקהילה הבינלאומית.

בעלת 4 תארים אקדמיים כולל MBA בהצטיינות ודוקטורט בספרות עברית מאוניברסיטת ת"א; זוכת פרס סדן.

3

פרופ' ארנון בנטור

 

פרופסור אמריטוס בפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית ועמית מחקר בכיר במוסד שמואל נאמן למחקר מדיניות לאומית, בטכניון.

פרופ' ארנון בנטור כיהן בתפקידים בכירים בטכניון, וביניהם משנה לנשיא ומנכ"ל. במהלך השנים האחרונות הוא מוביל מהלכים בתחום חינוך מהנדסים  בתפקידו כיו"ר הפורום לחינוך מהנדסים במאה ה-21, וכן מהלכים לקידום קשרי אקדמיה-תעשייה, בתפקידו כראש הוועדה לקשרי אקדמיה-משק במועצה הלאומית למו"פ.

4

מר חיים הורוביץ

מנכ"ל  קרן הון סיכון CH health, משמש כדירקטור ויו"ר במספר חברות ציבוריות בתחום התרופות

מר חיים הורוביץ משמש כיו"ר  העמותה לקידום החינוך ביפו, חבר נשיאות התאחדות התעשיינים ויו"ר ענף הכלכלה וענף התרופות .

בשנת 2012, ייסד יחד עם משפחתו את קרן "דליה ואלי הורביץ" המוקירה את חזון אביו אלי ותומכת בעמותות וארגונים רבים בתחום הבריאות, החינוך והגיל השלישי .

בין השנים 2014-1992 כיהן בתפקידים בכירים בטבע: סמנכ"ל מכירות ישראל, מנכ"ל טבע אירופה, יו"ר הקבוצה הבינלאומית ודירקטור של החברה.

5

גב' שלומית וייס

סגנית נשיא בכירה באינטל העולמית ומנכ"לית משותפת של ארגון הנדסת התכנון של אינטל העולמית

לגב' שלומית וייס קריירה ענפה בתחום ההייטק.   שימשה בתפקידי ניהול והובלה בכירים באינטל בישראל ואינטל העולמית, בעברה שימשה סגנית נשיא בכירה בחברת מלנוקס, ייסדה את פורום הנשים באינטל ישראל; היא האישה הראשונה שזכתה באות "מובילת התעשייה העולמית" על הישגיה הטכנולוגיים; כתבה את הספר "מנהיגות עם נשמה". בעלת תואר ראשון ושני בהנדסת  מחשבים מהטכניון.

6

פרופ' יהודה חדד

המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון

מומחה וחוקר מתחום הנדסת חומרים. פרסם עשרות מאמרים בתחום התנהגות סביבתית של חומרי מבנה.

מייסד  SCE  – המכללה האקדמית להנדסה ע״ש סמי שמעון; עמד בראשה כנשיא מ-2005 ועד 2021.

7

פרופ' חיים טייטלבאום

המחלקה לפיזיקה, אוניברסיטת בר-אילן, לשעבר רקטור האוניברסיטה וחבר המל"ג.

פרופ' חיים טייטלבאום הוא פרופסור מן המניין במחלקה לפיזיקה באוניברסיטת בר-אילן, לשעבר רקטור האוניברסיטה.

פרופ' טייטלבאום הוא בוגר המכון הגבוה לתורה באוניברסיטה, ובעל תארים אקדמיים בפיזיקה, במדעי המחשב ובמנהל עסקים למנהלים.

מחקריו עוסקים בפיזיקה סטטיסטית של מערכות מורכבות בפיזיקה, כימיה וביולוגיה. שימש כמדען אורח באוניברסיטאות מרילנד ומישיגן בארה"ב.

בבר-אילן כיהן כראש המחלקה לפיזיקה, כיו"ר ועדת המשמעת האוניברסיטאית, כסגן הרקטור, וכרקטור האוניברסיטה (2010-2014);

בהמשך כיהן כיו"ר הוועד המנהל של מרכז החישובים הבינאוניברסיטאי (מחב"א) וכחבר המועצה להשכלה גבוהה (2016-2022).

שירת שנים רבות במערך המילואים בתפקידי פיקוד בחיל התותחנים עד דרגת אלוף משנה כסגן מפקד אגד ארטילרי.

8

פרופ' דוד מנדלוביץ'

הפקולטה להנדסה, אוניברסיטת תל אביב

פרופ' דוד מנדלוביץ' קיבל תואר B.Sc. ו-Ph.D. בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מאוניברסיטת תל אביב שם הוא פרופסור מן המניין וחוקר בתחומי האלקטרו-אופטיקה ועיבוד תמונות. הוא חיבר יותר מ-220 מאמרים טכניים מבוקרים, 3 פרקי ספרים, והוא בעל יותר מ-130 פטנטים, שרובם המכריע מוסחר.

פרופ' מנדלוביץ ייסד מספר חברות סטארטאפ מצליחות בתחום האופטו-אלקטרוניקה (למשל Civcom ו- Eyesquad) ושימש כמנכ"ל שלהן. פרופ' מנדלוביץ' הקים את Corephotonics  שנרכשה לפני 4 שנים ע"י חברת סמסונג העולמית. הוא משמש כמנכ"ל Corephotonics מיום היווסדה.

בעברו היה המדען הראשי של משרד המדע הישראלי, יו"ר משותף של קרן ישראל גרמניה והקים מספר פעילויות באקדמיה המצויות בתפר עם התעשייה כגון TAU Ventures, מעבדות החדשנות של האוניברסיטה ותוכנית הלימודים הייחודית מדעים דיגיטליים להייטק.

9

מר גיל עדני

מייסד ומנכ"ל משותף של קבוצת ThriveDX Digital Skills Training Ltd (לשעבר האקר יו גלובאל)

גיל עדני, הוא המייסד והמנכ"ל של קבוצת ThriveDX העולמית (לשעבר האקר יו גלובאל) מן הספקיות המובילות בעולם בפתרונות הדרכה בתחום ההיי-טק והסייבר לסטודנטים.ות וחברות. הוא בעל מעל 20 שנות ניסיון בתעשיית ההדרכות הטכנולוגיות. יחד עם דן ויגדור, מייסד שותף ויו"ר של ThriveDX, עדני הביא את החברה להיות בין המובילות בעולם בתחום. גיל החל לתכנת בגיל 15 ובהמשך שירת כקצין ביחידה טכנולוגית בחטיבת המודיעין של צה"ל. הוא למד חשבונאות ומשפטים באוניברסיטת תל אביב ובעל תואר במשפטים ורו"ח מוסמך. בשנת 1996, לאחר שזיהה צורך להכשיר מהנדסי תוכנה במסלול מהיר, הקים את חברת האקר יו שלימים הפכה ל-ThriveDX.

10

מר אהוד פראוור

ראש צוות חברה ואוכלוסיות במכון ירושלים למחקרי מדיניות

לאהוד (אודי) פראוור קריירה ענפה בשירות הציבורי. הוא החל את דרכו הציבורית בחיל החינוך שם כיהן במגוון תפקידים, האחרון שבהם כסגן קצין חינוך ראשי. לאחר שהשתחרר מהצבא בדרגת אל"מ, שימש פראוור כשליח חינוך מרכזי של הסוכנות היהודית בצפון אמריקה וכמנהל הגימנסיה העברית בירושלים.

בשנת 2004 מונה לסגן ראש המטה לביטחון לאומי וריכז את עבודת המל"ל בנושאים הקשורים בחוסן לאומי ובירושלים.

בשנת 2006 פראוור מונה לתפקיד ראש האגף לתכנון מדיניות ולימים מונה לסמנכ"ל ממשל וחברה במשרד ראש הממשלה. במסגרת 12 שנות עבודתו במשרד ראש הממשלה, השפיע על גישת התכנון של הממשלה, עסק בהטמעת מתודולוגיות של שיתוף ציבור, פיתח את מנגנוני המדידה של הפעילות הממשלתית, ריכז את עבודת הממשלה עם ערבים אזרחי ישראל ועם האוכלוסייה הבדואית, ריכז את עבודת הממשלה עם יוצאי אתיופיה, עסק בהבניית ממשק היחסים בין הממשלה למגזר השלישי וניהל היבטי משילות בתהליך הצטרפות ישראל לארגון ה-OECD.

בשנים 2017-2018 שימש ממלא מקום נציב שירות המדינה. לאחר פרישתו משירות המדינה שימש כיו"ר מועצת מרכז שז"ר וכעמית בכיר בארגון מעוז.

כיום ראש צוות חוקרי חברה במכון ירושלים למחקרי מדיניות.

11

פרופ' אהרן צ'חנובר

הטכניון; חתן פרס נובל 2004

פרופ' אהרן צ'חנובר (MD האוניברסיטה העברית בירושלים; DSc הטכניון; פוסט-דוקטורט MIT), חתן פרס נובל לכימיה לשנת 2004 על גילוי מערכת האוביקויטין, מנגנון פעולתה, ותפקידיה; חתן פרסים רבים ביניהם: פרס לסקר, פרס א.מ.ת ופרס ישראל. פרופסור מחקר בפקולטה לרפואה ע"ש רפפורט בטכניון; בעל מינויים אקדמיים רבים ביניהם: חבר האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, והאקדמיות הלאומיות האמריקאיות למדעים ורפואה (חבר זר). חבר "בשער".

12

ד"ר יהודית ריכטר

יו"ר דירקטוריון חברת מדינול

ד"ר יהודית ריכטר היא ילידת צ'כיה, גדלה בתל אביב, חברה פעילה בתנועת הצופים. שירתה כקצינת חן ושלישת טייסת בחיל האויר; הקימה את המדור להכשרת אנשי צוות אויר לתפקידי ניהול. לימדה בפו"מ ובמכללה לביטחון לאומי.

סיימה לימודי פסיכולוגיה חברתית באוניברסיטה העברית בתואר MA ולימודי דוקטורט באוניברסיטת בוסטון.

נמנתה על סגל הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב למשך 10 שנים.

עברה לתעשייה, לחברת טבע ולאחר מכן הקימה את חברת מדינול, חברת מדקון וחברות נוספות בתעשיית הבריאות.

חברה במספר דירקטוריונים בארץ ובחו"ל ביניהם בזק, מוביליי ואורקם.

חברת הוועד המנהל של האוניברסיטה העברית בירושלים במשך 9 שנים. לאחרונה הצטרפה לחבר הנאמנים של אוניברסיטת תל אביב.

זכתה במספר פרסים על הישגיה באקדמיה ובתעשייה.

13

מר עמוס שפירא

מוביל היוזמה ב"בשער"

מנהל ויזם עסקי וחברתי  יו״ר אלו״ט

לשעבר מנכ״ל חוגלה קימברלי , אל על, סלקום, נשיא אוניברסיטת חיפה. יו״ר אלו״ט בהתנדבות; חבר "בשער".

14

ד"ר רון תומר

נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר נשיאות המעסיקים והעסקים

ד"ר רון תומר, בעלים ומנכ"ל משותף של חברת התרופות "אוניפארם", נבחר לתפקידו כנשיא התאחדות התעשיינים לפני כשלוש שנים , ומאז הוביל מהלכים מול הממשלה שהביאו לשורה של רפורמות למען התעשייה והמשק הישראלי .

ד"ר תומר מכהן גם כיו"ר נשיאות המעסיקים והעסקים בישראל, ארגון המעסיקים הגדול בישראל. במסגרת תפקיד זה הנו פועל לקידום הסביבה

העסקית בישראל ויצירת כלכלה וחברה טובה ושוויונית יותר.

דילוג לתוכן