יצאנו לרחובות | SPEAK OUT

מטה המאבק של האקדמיה

במוצאי שבת 29.4.23 , ח׳ באייר תשפ״ג, יצאו לרחובות אקדמאים ואקדמאיות, מכל תחומי הדעת ונאמו בהפגנות בכל רחבי הארץ מאילת ועד קריית שמונה כנגד "הרפורמה" המשפטית. התגייסות נרחבת שכזו אינה מובנת מאליה, משום שהדיון האקדמי מבוסס על חשיבה ביקורתית ומתאפיין במחלוקות נוקבות. והנה, התגבש קונצנזוס נרחב לארכה ולרוחבה של האקדמיה כי בליץ החקיקה של הקואליציה הנוכחית עלול להיות הרסני לאקדמיה ולחברה כולה. 

יצאנו לרחובות כדי לומר בקול גדול שרוח ליברלית-דמוקרטית ובפרט חירות המחשבה והיצירה המגולמת בה היא אויר בנשמת האקדמיה והמדינה. רק בסביבה דמוקרטית-שוויונית, בה יש משמעות לאמת, ושבה ניתן לשאול שאלות ביקורתיות, אקדמיה יכולה לפרוח. זה האידאל שלאורו פועלת האקדמיה, וגם אם יש מקום להעלאת הצעות לשיפור האקדמיה הישראלית, הרי שאין להופכן לתוכנית לריסוקה.

יצאנו לרחובות בעת הזאת כדי למלא את חובתנו האזרחית. ואנו מצהירים בזאת, שנעשה כל שביכולתנו להגן על הדמוקרטיה ולהילחם באמיתות אלטרנטיביות, הסתה ושיסוי, מניפולציות ושקרים בעזרת כל הכלים המדעיים שברשותנו.

ומאז אנחנו משמיעים קול בכל הבמות – וחלק מדברינו מכונסים בחוברות אלה.

בלי דמוקרטיה אין אקדמיה | בלי אקדמיה אין דמוקרטיה

יצאנו לרחובות 1
29 אפריל 2023

Speak Out 1
29th April 2023

יצאנו לרחובות 2
יוני 2023

יצאנו לרחובות 3
27 יולי 2023

יצאנו לרחובות 4
ספטמבר 2023

חזרנו לרחובות 1
אפריל 2024

חזרנו לרחובות 2
מאי 2024

חזרנו לרחובות 3
יוני 2024

חזרנו לרחובות 4
יוני 2024

אנו עושים מאמצים לרכז כאן את כל המידע על מחאת האקדמיה והמאבק שלה לשמירת ישראל דמוקרטית וליברלית. אם ידוע לכם על חומרים/גילויי דעת  נוספים שחסרים במאגר זה אנא עדכנו אותנו במייל ונוסיף אותם למאגר  bashaar@bashaar.org.il

דילוג לתוכן