בשער-קהילה אקדמית למען החברה בישראל בשער בפייסבוק - קהילה אקדמית למען החברה בישראל בשער - קהילה אקדמית למען החברה בישראל בשער - קהילה אקדמית למען החברה בישראל
דף הבית   |   על בשער   |   פעילויות בשער   |   ספר אורחים   |   צור קשר      רשימת תפוצה
 
 
 > שלח שאלה למומחה
 
 
 
     כל התחומים
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     אסטרופיזיקה
     אפיגנטיקה
     ארכיאולוגיה
     הנדסת חשמל
     הנדסת מזון
     השכלה גבוהה
     חינוך
     כימיה
     מדעי המוח
     מדעי כדור הארץ
     פרקינסון
     קרימינולוגיה
     קרקע ומים
     ננוטכנולוגיה
     הנדסה
     מדעי המחשב
     כימיה
     ביולוגיה
     פיזיקה
     רפואה
     מתמטיקה
     מדעי הסביבה
     גיאוגרפיה
     מוט"ב
     הוראת המדעים
     אזרחות
     כלכלה
     היסטוריה
     משפטים
     פסיכולוגיה
     תנ"ך
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 > בשער האזרחות
 
 
 > הרצאות מומחים ברשת
 
 
 > רשימת תפוצה
 
 > חתום בספר האורחים
 
 > כניסה לשואלים רשומים
 
 
 > English
 
פריצת דרך מדעית: חוקרים ייצרו חומרים כימיים שבאמצעותם ניתן להיאבק בהצלחה במחלות ניווניות של מערכת העצבים ובמחלות אחרות הקשורות לזקנה 04/03/2012
ב.ג.נגב טכנולוגיות, חברת המסחור של אוניברסיטת בן-גוריון, חתמה על הסכם פיתוח ורישיון עם קרן השקעות אמריקאית פרטית, אשר תשקיע מעל מיליון דולר בשנתיים הקרובות בהרחבת המחקר לפיתוח תרופות למאבק במחלות ניווניות, בראשותה של פרופ' אסתר פריאל מהמחלקה לאימונולוגיה ומיקרוביולוגיה ע"ש שרגא סגל באוניברסיטת בן-גוריון.
אוניברסיטת בן גוריון   |   לחץ כאן למאמר המקורי   |   שאל שאלה אודות המאמר
תחומי דעת:   

פריצת דרך מדעית: צוות חוקרים, בראשותה של  פרופ' אסתר פריאל מאוניברסיטת בן-גוריון, יצרו חומרים כימיים חדשים שבאמצעותם ניתן להיאבק בהצלחה לא רק במחלות ניווניות של מערכת העצבים, אלא גם במחלות אחרות הקשורות לזקנה.

 
במעבדתה של פרופ' פריאל, מהמחלקה לאימונולוגיה ומיקרוביולוגיה ע"ש שרגא סגל באוניברסיטת בן-גוריון, נוצרו חומרים כימיים חדשים, בשיתוף פעולה עם עמיתיה למחקר,  ד"ר אביב גזית (לשעבר מהאוניברסיטה העברית ) ופרופ' שמעון סלוין (אף הוא לשעבר מהאוניברסיטה העברית וכיום עומד ראש המכון לתרפיה גנית בתל אביב).
 
החוקרים, בהובלתה של פרופ' פריאל, וביחד עם הסטודנטים שלה לדוקטורט (ארז איתן ואילון תיכון), הראו שחומרים אלה מעלים את הביטוי של חלבון חשוב (בשם טלומראז) בתאי אדם, כגון תאי גזע ובעכברים. אנזים זה  קשור  להארכת חיים והגנה מפני נזקים ובשנת 2009  המדענים אליזאבט בלקבורן, קרול גריידר ןג'ק שוסטק קיבלו פרס נובל על גילויו.
 
במחקר הנוכחי, שהתפרסם בימים אלה בעיתון היוקרתי Embo Molecular Medicine, מראים החוקרים שאחד מהחומרים שיצרו, יכול להגיע למח ולעמוד השדרה, להעלות את ביטוי חלבון הטלומראז בתאי המח ובעמוד השדרה . פרופ' פריאל: "אנחנו מראים שבהזרקת חומר זה לעכברים המפתחים את מחלת ה- ALS(מחלה חשוכת-מרפא, המתבטאת בניוון של העצבים המוטוריים וניוון שרירים), אנו מצליחים להאט את התפתחות המחלה ומאריכים את חייהם של העכברים".
 
ב.ג.נגב טכנולוגיות, חברת המסחור של אוניברסיטת בן-גוריון, חתמה על הסכם פיתוח ורישיון עם קרן השקעות אמריקאית פרטית, אשר תשקיעה מעל מיליון דולר בשנתיים הקרובות בהרחבת המחקר.
 
"מדובר בפריצת דרך מדעית, מאחר שלחומרים אלה יש פוטנציאל רב לא רק בהתמודדות במחלות ניוון של מערכת העצבים, אלא גם במחלות אחרות הקשורות לזקנה", אומרת החוקרת. פרופ' פריאל עומדת בראש בית הספר למדעי המעבדה הרפואית באוניברסיטת בן-גוריון.הוסף תגובה הדפס מאמר      שלח לחבר      מאמר מועדף
 
שלח שאלה למומחה   |   שמור כדף הבית   |   הוסף למועדפים   |   תנאי שימוש באתר   |   Powered By Art-Up