בשער-קהילה אקדמית למען החברה בישראל בשער בפייסבוק - קהילה אקדמית למען החברה בישראל בשער - קהילה אקדמית למען החברה בישראל בשער - קהילה אקדמית למען החברה בישראל
דף הבית   |   על בשער   |   פעילויות בשער   |   ספר אורחים   |   צור קשר      רשימת תפוצה
 
 
 > שלח שאלה למומחה
 
 
 
     כל התחומים
     אסטרופיזיקה
     הנדסת חשמל
     הנדסת מזון
     כימיה
     פרקינסון
     קרקע ומים
     ננוטכנולוגיה
     הנדסה
     מדעי המחשב
     כימיה
     ביולוגיה
     פיזיקה
     רפואה
     מתמטיקה
     מדעי הסביבה
     גיאוגרפיה
     מוט"ב
     הוראת המדעים
     אזרחות
     כלכלה
     היסטוריה
     משפטים
     פסיכולוגיה
     תנ"ך
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 > בשער האזרחות
 
 
 > הרצאות מומחים ברשת
 
 
 > רשימת תפוצה
 
 > חתום בספר האורחים
 
 > כניסה לשואלים רשומים
 
 
 > English
 
הצהרת היסוד

חברי "בשער" שותפים להכרה שבמשך למעלה ממאה שנות ציונות ובמשך למעלה מחמישים שנות קיומה של מדינת ישראל נוצרו מערכות מרשימות של חיים ציבוריים, חברתיים ותרבותיים והתפתחו בה מסגרות מפוארות של חינוך ומדע, כלכלה וייצור, שעליהם נשענים קיומה ובטחונה של המדינה.

חברי "בשער" שותפים לדעה שכל מרקם ההישגים הזה יכול להתקיים ולפרוח רק בחברה פתוחה וסובלנית, חברה שחיה בשלום בתוכה ועם סביבתה, חברה שיש בה שיג ושיח רציונאלי לבירור אלטרנטיבות ובחירה דמוקרטית של דרכי פעולה.

חברי "בשער" שותפים לדאגה ולעיתים אף לחרדה שתהליכים של קנאות ופונדמנטליזם, כוחנות פוליטית והרחבת הפערים החברתיים העוברים על מדינת ישראל, מערערים את ההישגים האלה ומסכנים את עתידה ואופייה כמדינה מודרנית המבטיחה טעם חיים ואיכות חיים לכל תושביה.

תחושות אלו הן נחלתם של חוגים רבים במדינה ואינן מאפיינות רק את אנשי האקדמיה. עם זאת, חברי "בשער" סבורים שאנשי האקדמיה יכולים וחייבים לעורר את הדיון הציבורי ולהשמיע בו את קולם, ואף לפעול לשינוי המגמות ההרסניות על ידי בירור שקול וביקורתי של תהליכים ומאורעות, והצגת פתרונות מנומקים הניזונים ממידע וממיומנות מקצועית.

"בשער" פועלת, תוך הרחבת שורותיה, להתגייסות רחבה של הציבור האקדמי במוסדות להשכלה גבוהה, המוכן להירתם למחשבה ולפעולה באמצעים הסברתיים וחינוכיים למען עתידה של מדינת ישראל כחברה פתוחה ונאורה, בעלת מערכות חינוך מתקדמות, בעלת תשתית מדעית וטכנולוגית, הנהנית ממעמד בינלאומי בקרב המדינות המודרניות והמהווה מוקד הזדהות של יהדות העולם. בהקשר זה, תשתתף "בשער" בדיון הציבורי על מגוון ההגדרות של הזהות הישראלית והיהודית, כאשר מטרות ועקרונות אלה הם נר לרגליה.

"בשער" מעוררת ומעודדת את תודעת השליחות הציבורית של הקהילה האקדמית ומפתחת דרכים לתת לה ביטוי, כאשר היא מתבססת על המאגר האנושי ועל הפוטנציאל האינטלקטואלי של אנשי האקדמיה במוסדות להשכלה גבוהה.

"בשער" היא גוף א-פוליטי והיא פועלת מחוץ למסגרות המפלגתיות. עם זאת, היא אינה מהססת לומר דברים ברורים בנושאים מהותיים לעתידה ולאופייה של מדינת ישראל.

 
שלח שאלה למומחה   |   שמור כדף הבית   |   הוסף למועדפים   |   תנאי שימוש באתר   |   Powered By Art-Up